پیگیری وزارت ارشاد برای راه‌اندازی فاز دوم کارخانه کاغذسازی اترک:
یکشنبه 18 مرداد 1394 ساعت 10:06

مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت ارشاد در بازدید کارخانه کاغذسازی اترک اصفهان اعلام کرد دفتر متبوعش پیگیری‌های لازم را برای راه‌اندازی فاز دوم این کارخانه انجام خواهد داد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از خبرگزاری مهر،معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  هفدهم مرداد ماه سال جاری محمودرضا برازش مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه حجت‌الاسلام سالک رییس کمیسون فرهنگی مجلس، حجت‌الاسلام آقاتهرانی نایب رییس کمیسیون، حجت‌الاسلام آشتیانی، حجت‌الاسلام حسینی، حجت‌الاسلام کی‌نژاد نمایندگان مجلس شورای سلامی و جمعی از مدیران ارشاد استانی از مجموعه کارخانه کاغذ و مقوا سازی اترک اصفهان بازدید کردند.

در این بازدید دوساعته که با هدف بررسی وضعیت کارخانجات کاغذسازی کشور و حمایت از تولید داخلی صورت گرفت، نحوه برون رفت از وضعیت کم تولید و چگونگی بهره‌گیری از تسهیلات مورد برسی و ارزیابی قرار گرفت.

بنابر بر این گزارش و به گفته مدیرکل دفتر چاپ وزارت ارشاد، این بازدید در راستای سلسله بازدیدهایی است که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با هدف روئیت شرایط فعلی کارخانجات و نوع و نحوه حمایت‌ها و تسهیلات ممکن برای افزایش ظرفیت کارخانه‌های کاغذسازی صورت می‌گیرد.

برازش تاکید کرد: با توجه به نگاه حمایتی مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت تدبیر و امید مقرر شده بعد از جمع‌بندی صورت گرفته توسط مجلس جلساتی مشترک با دولت در بخش وزارت ارشاد صنعت معدن تجارت و اقتصاد و آموزش و پرورش با هدف ارتقا تولید داخلی حمایت از اقتصاد درون زا و حرکت به سمت خودکفایی برگزار شود.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیش از این از کارخانه کاغذسازی مازندارن، پارس و کارون خوزستان و مراغه بازدید کرده‌اند.

کارخانه اترک در اواخر سال ۱۳۸۸ در ۵۵ کیلومتری شهر تاریخی اصفهان در زمینی به متراژ ۲۰۰ هکتار در شهر صنعتی فولاد و با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان تأسیس و شروع به تولید مقوای یکرو برقی پشت خاکستری کرد. فاز اول این کارخانه با تولید ۱۰۰ هزار  تُن انواع مقوا از گرماژ ۲۳۰ گرم تا ۴۵۰ گرم در مترمربع و همچنین مقوای بدون روکش به‌صورت رول و ورق به‌عنوان اولین تولیدکننده مقوا در ایران و خاورمیانه است.

برازش همچنین در انتهای این بازدید اعلام کرد: دفتر امور چاپ پیگیری‌های لازم برای راه‌اندازی فاز دوم این کارخانه را انجام خواهد داد.

 

تعداد دفعات مشاهده 561
نظر بدهید 0 0