مخالفت اتحادیه‌ها و تشکل‌های چاپ و نشر 20 استان با افزایش تعرفه واردات کاغذ:
دوشنبه 27 مهر 1394 ساعت 10:45

در پی ارائه پیشنهاد افزایش تعرفه واردات کاغذ در اتاق بازرگانی اتحادیه‌ها و تشکل‌های چاپ و نشر 20 استان با ارسال نامه‌های جداگانه به تعاونی لیتوگرافان تهران مخالفت خود را با این افزایش اعلام کردند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، ، در پی ارائه پیشنهاد افزایش تعرفه واردات کاغذ از چهار به 15 درصد در جلسه هفته گذشته صنوف و تشکل‌ها در اتاق بازرگانی،‌ تشکل‌های چاپ و نشر بیش از 20 استان با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به تعاونی لیتوگرافان مخالفت خود را ابزار داشته و خواستار ورود این تعاونی برای پیگیری عدم افزایش تعرفه واردات شدند.

اتحادیه‌ها و تشکل‌های چاپ و نشر استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، گلستان، سمنان، مازندران، خوزستان، گیلان، هرمزگان، قم، ایلام، شهرکرد، کرمان، سیستان و بلوچسنان، قزوین، لرستان، مرکزی، همدان، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی،‌ کردستان و شهر جیرفت از جمله اتحادیه‌هایی هستند که اعتراض خود را کتبی اعلام کرده‌اند.

هم‌چنین در شرکت تعاونی لیتوگرافان با حضور نمایندگانی از اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، تعاونی چاپخانه‌داران تهران،‌ اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران، اتحادیه صنف صحاف، اتحادیه لیتوگراف‌،‌ انجمن وارد کنندگان کاغذ و مقوا، اتاق اصناف ایران،‌ دفتر چاپ وزارت ارشاد،‌ دفتر کتاب و کتابخوانی ارشاد و مدیرکل ارشاد استان تهران و... موضوع مخالفت با این پیشنهاد بررسی خواهد شد.

تعداد دفعات مشاهده 458
نظر بدهید 0 0