نامه‌نگاری چاپخانه‌داران با نمایندگان مجلس برای مخالفت با افزایش تعرفه واردات کاغذ:
چهار شنبه 06 آبان 1394 ساعت 09:48

به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از تسنیم، غلامرضا شجاع، رییس تعاونی لیتوگرافان تهران و نماینده تشکل‌های صنفی چاپ در موضوع کاغذ، از ارسال 21 نامه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه‌های دخیل در حوزه کاغذ خبر داد و گفت:‌ در این نامه عواقب افزایش تعرفه واردات کاغذ و تأثیراتی را که بر بازار چاپ و نشر خواهد گذاشت، شفاف‌سازی کرده‌ایم.

وی ادامه داد:‌ این 21 نامه برای رؤسای کمیسون‌های صنایع‌، فرهنگی‌، برنامه و بودجه،‌ نائب رئیس مجلس،‌ برخی از نمایندگان مرتبط با این حوزه،‌ وزیر آموزش و پرورش،‌ وزیر ارشاد،‌ وزیر صنعت،‌معدن و تجارت‌، رئیس اتاق بازرگانی‌، رئیس اتاق اصناف و ... ارسال شده است.

شجاع تصریح کرد: خوشبختانه وزیر ارشاد پس از ملاحظه نامه مذکور دستور مخالفت وزارت ارشاد با افزایش تعرفه واردات کاغذ را صادر کرد که روز گذشته نیز معاون فرهنگی وزارت ارشاد مسئولیت انجام اقدامات لازم و حمایت از تعرفه واردات کاغذ را به نماینده این وزارتخانه در کارگروه کاغذ یعنی محمودرضا برازش داده است.

متن نامه ارسالی به شرح ذیل است:

«احتراماً در خصوص جلوگیری از افزایش تعرفه واردات کاغذ چاپ و تحریر، با توجه به درخواست 50 تشکل مصرف کننده اصلی کاغذ در کشور با عنایت به اینکه هیأت دولت محترم با افزایش تعرفه مخالفت کرده است، به نظر می‌رسد وزارت صنایع که موفق نگردید در هیئت دولت تعرفه یا عوارض ورود کاغذ را افزایش دهد، درصدد خارج کردن امتیاز واردات کاغذ چاپ و تحریر از استفاده ارز اتاق مبادلات است، لطفاً با عنایت به اینکه هرگونه افزایش که منجر به گران شدن کاغذ چاپ و تحریر گردد، موجب بحران قیمت کاغذ و بیکاری بیشتر چاپخانه‌داران، صحافان، لیتوگرافان، ناشران و گران شدن دفترچه و کتاب میلیون‌ها دانش آموز و دانشجو و همچنین کلیه محصولات فرهنگی، غذایی، دارویی و ... که به نوعی مصرف‌کننده کاغذ چاپ و تحریر هستند خواهد گردید.

لذا خواهشمند است مخالفت فرمایید و در صورت وجود هرگونه دستور و یا اقدام در این مورد شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران به عنوان نماینده اکثریت امضاءکنندگان را با آدرس ایمیل info@prepressco.ir ، یا شماره موبایل 09121230555 و یا شماره فکس 77533929  و یا  آدرس  تهران، خ انقلاب، خ صفی علیشاه ، پ1 مطلع فرمایید.

پیشاپیش از همکاری و بذل توجه حضرتعالی کمال سپاسگزاری را دارد.»

تعداد دفعات مشاهده 463
نظر بدهید 0 0