موافقت وزیر ارشاد با واگذاری شرکت چاپ و انتشارات:
یکشنبه 15 آذر 1394 ساعت 09:16

علی جنتی پس از ارسال نامه شرکت تعاونی لیتوگرافان مبنی بر واگذاری شرکت چاپ و انتشارات به این تعاونی‌، ضمن موافقت با کلیت واگذاری، دستور بررسی و طی شدن روند واگذاری طبق اصل 44 قانون اساسی را صادر کرد.

 به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم ،غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان با اشاره به ارسال نامه‌ای به وزیر ارشاد و تقاضای واگذاری شرکت چاپ و انتشارات وابسته به سازمان اوقاف گفت: خوشبختانه وزیر ارشاد با این تقاضا موافقت کرده و  با نظر موافق این نامه را به اداره کل حقوقی وزارتخانه ارجاع و دستور پیگیری و بررسی داده است.

وی ادامه داد:‌ برای قیمت‌گذاری نیز قرار است اداره حقوقی وزارت ارشاد با سازمان خصوصی‌سازی طبق اصل 44 قانون اساسی ارتباط برقرار کرده و طبق روال عادی کار دنبال شود.

شجاع تصریح کرد:‌ آماده همکاری با هر شرکت تعاونی در حوزه صنعت چاپ، نشر و مطبوعات سراسر کشور در این زمینه هستیم.

شرکت سهامی چاپخانه از توابع وزارت اطلاعات و جهانگردی سال 1344 متولد شد. این شرکت که بعدها سازمان چاپ و انتشارات نام گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در شمار سازمان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درآمد و اینک نیز در زمره شرکت‌های وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته است.

خانه نخست شرکت در زیرزمین ساختمانی در میدان حسن‌آباد واقع بود اما به تدریج رشد کرد و بالید و با تهیه دستگاه‌های لیتوگرافی، چاپ و صحافی پیشرفته، در سال 1367 به خانه کنونی خویش واقع در کیلومتر 5 ابتدای جاده مخصوص کرج کوچید.چاپ چندین میلیون جلد کتاب برای ناشران کشور، کسب عنوان ناشر برگزیده نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در چندین دوره و انتشار چندین عنوان از کتاب‌هایی که موفق به دریافت عنوان کتاب برگزیده سال شده‌اند، از زمره فعالیت‌های ثبت شده در کارنامه این شرکت بوده است.

تعداد دفعات مشاهده 432
نظر بدهید 0 0