اتحادیه تعرفه صنعت چاپ را افزایش داد/ چاپخانه‌ها ارزان می‌فروشند:
یکشنبه 18 آبان 1399 ساعت 10:45

نائب رئیس پیشین اتحادیه چاپخانه‌داران تهران می‌گوید: با وجود نرخ‌گذاری خدمات چاپی با نرخ تورم و گرانی مواد اولیه،‌ چاپخانه‌ها تعرفه را رعایت نمی‌کنند.

بهمن پورمند فعال صنعت چاپ  و نائب رئیس پیشین اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی صنعت چاپ گفت: متاسفانه برخی از فعالان این صنعت نتوانسته‌اند تسهیلات 12 درصدی وزارت کار را دریافت کنند‌. حدود دو ماه پیش در جلسه‌ای که به نیابت از اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با معاون فرهنگی وزیر ارشاد داشتم این موضوع مطرح و مقرر شد که چاپخانه‌داران نیز بتوانند از تسهیلات 4 درصدی که در سامانه تحفه عرضه می‌شود بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به نرخ‌گذاری خدمات چاپ در اتحادیه چاپخانه‌داران تهران گفت:  دو ماه است که نرخ جدید خدمات چاپ با توجه به گرانی مواد اولیه تعیین شده است و با توجه به نرخ تورم و مواد مصرفی‌‌، خدمات چاپ بین 25 تا 35 درصد افزایش داشته است.

پورمند تصریح کرد: اما متاسفانه واحدهای چاپی چندان این نرخ تعیین شده را جدی نگرفته‌اند‌ و این نرخ‌ها را رعایت نمی‌کنند.چرا که در یک بازار رقابت ناسالم قرار دادیم و فعالان چاپ تمایل دارند که سفارش موجود را حفظ کنند ولو با نرخ پایین و درصد سود بسیار اندک.

نائب رئیس سابق اتحادیه چاپخانه‌داران تهران تصریح کرد:  نرخ‌گذاری که توسط اتحادیه انجام می‌شود،‌ ضمانت اجرایی ندارد،‌ تنها واحدهای چاپی باید نرخ بالاتر از آن را اعمال نکنند و یا اگر اختلافی پیس آید ما بر اساس نرخی که اعلام شده تصمیم می‌گیریم.

وی می‌گوید با توجه به نرخ مواد اولیه‌، هزینه کارگر و ... اینکه چاپخانه‌ای نرخ خدمات خود را افزایش نمی‌دهد تنها یک دلیل دارد و آن کمبود سفارش است،‌ وقتی حجم سفارش بالا باشد،‌ مطمئنا این اتفاق نمی‌افتد.

تعداد دفعات مشاهده 157
نظر بدهید 1 0